ANIL ALTAŞ BRUG | Nefes ve Farkındalık Oyunları Kurucusu, Çocuklar için Meditasyon Eğitmeni
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Londra Üniversitesi’nde finans matematiği, bilgi teknolojileri ve uygulamaları alanında yüksek lisans yapmıştır. Marka iletişimi ve dijital pazarlama konularında yerel ve uluslararası internet girişimi projelerinde çalışmıştır. İş hayatında yaşadığı inişli çıkışlı deneyimler sonrası, dijital yaşam dengesini bulma yolunda Amerika, İngiltere, Almanya ve Türkiye’de aldığı akademik ve ezoterik eğitimlerle 2010 yılından itibaren paralel kariyeri olan Nefes Terapistliği, Meditasyon ve Farkındalık Koçluğu alanlarında kendini geliştirmiştir.

Kaliforniya Üniversitesi Bilinçli Farkındalık Araştırma Bölümü’nden (UCLA Mindfulness Awareness Research Center) Çocuklar, Nefes ve Farkındalık Çalışmaları konularında eğitim almıştır. Dijital dikkat bozuculara karşı Nefes ve Farkındalık Oyunları’nın önemini anlatmış, Teknoloji Apnesi- Dijital Apne kavramını ortaya atmıştır. Çocuklar, Meditasyon ve Farkındalık Çalışmaları kapsamında, Dr. Dan Siegel ve Debra Burdick’in öğrencisi olmuştur. Lorraine Murray’nin eğitimlerini tamamlayarak kendisiyle çocuk ve aile kapsamında farklı vakalar üzerinde çalışmıştır. 

Uluslararası Nefes Derneği’nin Sosyal Sorumluluk Projesi ‘Okullarda Nefes’ kapsamında 40 ülkeden binlerce öğretmen ve öğrenci ile çalışmalar yapmış, eğitimler vermiştir. Yaptığı çalışmalarda çocukların, gençlerin, ebeveynlerin ve öğretmenlerin Instagram Çağında yanlış dijital beslenmelerine, nefes ve teknoloji farkındalığının yaşam dengelerini korumalarındaki önemine, doğru nefes ile dikkat kalitesinin artışına ve başarıya etkisine dikkat çekmiştir.

Halen, Türkiye ve yurtdışında farklı kültürlerden çocuklar, gençler ve aileleriyle birlikte Nefes ve Farkındalık Oyunları oynamaya devam etmekte, seminerler ve bireysel seanslar yoluyla çalışmalarını sürdürmektedir. Parents Türkiye dergisinde aylık yazıları yayınlanmaktadır. Benimle Nefes Al kitabının yazarıdır. Uluslararası Nefes Derneği ve Uluslararası Meditasyon Eğitmenleri Derneği üyesidir. Almanya’nın nefes şehirlerinden Bad Kreuznach’ta eşi ve oğluyla birlikte yaşamaktadır.