Ayurvedik Ürünlerimizin Hikayesi
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
Tüm Bünye Tipleri İçin
İş Hayatının Stresine Karşı; Kapha, Vata ve Pitta!

Yükselen Çağ markalı ürünlerimiz, Yükselen Çağ "Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü Merkezi" tarafından gerçekleştirilen Ayurveda Seminerleri ve Ayurvedik Konsültasyon için başvuran danışanlarımıza, bünyelerini dengelemeleri için önerdiğimiz ürünlerin önemli bir kısmının ülkemizde bulunamaması ihtiyacıyla doğdu.

Amerika’dan kendim ve danışanlarım için hediye niteliğinde getirdiğim bünye tipine uygun vücut nemlendiricileri, masaj yağları, koklama roll-on’ları, banyo ürün serileri vb. bir çok, yaşam kalitesini yükselten ürünün devamını sağlayamadığım için, en sonunda taşın altına elimi koyarak, bu ürünleri üretmeye karar verdim. Ürünlerin formülleri ile ilgili yurtdışında dünyaca ünlü Ayurveda Merkezleri’nde yaptığım çok detaylı araştırmalar neticesinde harika formüllerle birlikte Türkiye’ye döndüm.

Yaklaşık 1,5 yıllık hummalı bir çalışma neticesinde sizlere gururla çok yüksek kalitede geliştirdiğimiz Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerimizi sunmaya hazır hale geldik. Hazırlık aşamasında bizi epey yoran konular Hindistan’dan getirilecek medikal yağların temini ile bunların Bakanlık izinleri ve özellikle yağların içine koyulacağı uygun kalitede ambalajın bulunması oldu. Şişelerin el yağlıyken kayıp, düşerek yaralanmaya sebebiyet verme ihtimaline karşı cam olmaması gerekiyor fakat cam içerisinde saklanıyormuşçasına da sağlıklı olması gerekiyordu. İstediğimiz kalitede pet şişeyi ancak New York’da bulabildik ve içindeki sıvı ile alaşım sağlamayan 1. Sınıf Pet Şişeleri sizler için ithal ettik.

Unutmayın, bünye tipinize uygun bir günlük rutin oluşturup, dengeleyici ayurvedik ürünler kullanmak; fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığımızı uzun vadede üst seviyelere taşımamızı sağlayan hem çok etkili, hem de son derece pratik uygulamalardır.

N. Ebru Şinik

Yükselen Çağ tarafından, %100 saf uçuçu ve organik baz yağlarla geliştirilen bünye dengeleyici aroma karışımları, fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığın üst seviyelere taşınmasına önemli katkı sağlıyor. Özellikle İş hayatındaki stresten uzaklaşmak, gevşemek ve canlanmak için bu özel ürünleri tercih edebilirsiniz.

Koku duyusu; duygularımız, hatıralarımız ve içgüdülerimizle en hızlı bağlantı kuran ve 24 saat hiç kapanmayan tek duyumuzdur. Koku duyusunu bilinçli olarak uyararak, hem fiziksel, hem de zihinsel bedenlerimizde denge ve huzur etkisi etkin bir şekilde yaratılabiliyor. Bu organik ve saf uçucu yağlardan oluşan aromaterapik karışımları gün içerisinde ihtiyaç hissettikçe cildinize doğrudan uygulayarak, kokuların zihniniz ve bedeninizde yarattığı olumlu etkinin keyfine varabilirsiniz. Evde, iş yerinde, yolculukta, ihtiyaç duyduğunuz her an ve her yerde kolaylıkla bu aroma karışımlarını kullanabilirsiniz.


İş Hayatının Stresine Karşı; Kapha, Vata ve Pitta!

Mini Roll-on formlar şeklinde dolumu yapılan ürünler özellikle iş hayatında kullanmak için son derece pratik bir kullanım özelliği sunuyor.

Kapha; okaliptüs, karanfil, biberiye saf uçucu yağları ve organik jojoba yağı birleşimiyle verdiği ferahlık, enerji ve solunum yollarını açan özelliğiyle sizi canlandıracak. Gün içerisinde kendinizi uyuşuk ve enerjisiz hissettiğinizde nabzınızın attığı noktalara adeta bir parfüm gibi sürerek, koklayabilirsiniz.

Çok stresli olduğunuzda, üzerinizde baskı hissettiğinizde veya zihniniz çok karışık olduğunda ise Vata imdadınıza yetişiyor. Fesleğen, patchouli, vetiver saf uçucu yağları ile organik jojoba yağı karışımı sayesinde rahatlık, dinginlik ve denge sunuyor.

Sinirlenince, gerginleşince ya da sıcak bastığında ise Pitta içerdiği ylang-ylang, lavanta, limon ve organik jojoba yağı birleşimleri ile sizi sakinleştirip, yatıştırıp ve aynı zamanda da serinletecek. Bünye tipinize uygun bir günlük rutin oluşturup, dengeleyici ayurvedik ürünler kullanarak fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığınızı uzun vadede üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Ayurvedik Mağaza
Ayurvedik Yaşam Eğitmeni N.Ebru Şinik