Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kadim Nefes Teknikleri | Yükselen Çağ
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezine Hoşgeldiniz
 

Yükselen Çağ tarafından "Daha Sağlıklı Bir Yaşama Adım" amaçlı düzenlenen Kadim Nefes Teknikleri Seminerleri, Chopra Center Üniversitesi Ayurveda ve Meditasyon Fakülteleri Eğitmenlerinden Ebru Şinik liderliğinde gerçekleştirilmektedir.

"Kadim Nefes Teknikleri bizi kolaylıkla An’da yaşama götürerek, zihinsel özgürleşmeyi sağlayan, her yönden şifalandırıcı uygulamalardır."
Yukselen Cag Kadim Nefes Teknikleri Seminerleri
Ebru Şinik

Kadim bir sağaltım sistemi olan Ayurveda'ya göre insanlar 5 duyularını kullanarak kendi kendilerini şifalandırabilirler. Pranayama denilen Kadim Nefes Teknikleri bunlardan en güçlüsü ve mucizevi sonuçlar doğuranlarıdır.

Pranayama Tekniklerini öğrenerek, günlük rutininize oturtmak için hayatınız boyunca bir kere katılmanızın yeterli olduğu, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen, her seviyeye açık olan seminerlerde, ülkemizde ilk defa 10 Ana Kadim Nefes Tekniğinin Uygulaması, Kontrendikasyonları ve Modern Tıbba Destek Olarak Şifalandıracağı Hastalıklarla ilgili bilgi verilmektedir.

Kadim Nefes Teknikleri Seminerlerimiz aşağıdaki başlıklar altında gerçekleştirilmektedir;

1- Stres Yönetimi İçin Nefes Teknikleri
2 Saat

2 saatten oluşan bu seminer süresince çeşitli faydaları sağlayan 6 farklı Nefes Tekniğinin Uygulaması, Kontrendikasyonları ve Modern Tıbba Destek Olarak Şifalandıracağı Hastalıklarla ilgili bilgi verilmekte ve uygulamalı olarak öğretilmektedir.

2- Zayıflatan Nefes Teknikleri
2 Saat

2 saatten oluşan bu seminer süresince çeşitli faydaları sağlayan 4 farklı Nefes Tekniğinin Uygulaması, Kontrendikasyonları ve Modern Tıbba Destek Olarak Şifalandıracağı Hastalıklarla ilgili bilgi verilmekte ve uygulamalı olarak öğretilmektedir.

3- Şahsa Özel Nefes Teknikleri Eğitimi
1 Saat

Ebru Şinik ile birebir gerçekleştirilen bu danışmanlık süresince, danışanın ihtiyaçları birlikte belirlenerek, buna uygun 3 veya 4 nefes tekniği uygulanarak, öğretilir.

Danışmanlık sonunda öğretilen nefes tekniklerinin;

  • Kontrendikasyon Listesi
  • Modern Tıbba Destek Olarak Şifalandıracağı Hastalıklar Listesi
  • Uygulama Detayları
  • Ebru Şinik ile Gündelik Yaşam için Kadim Nefes Teknikleri eğitim DVD'si
  • Bazı Nefes Uygulamaları esnasında kullanılan Yoga Blok danışana teslim edilir.

Nefes Teknikleri Seminer Tarihleri ve Fiyatları için tıklayınız.


Katılımcı isimleri özel kaligraf tarafından yazılmış olarak, Yükselen Çağ- Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü Merkezi Katılım Sertifikası
Seminer boyunca işlenen konuların özet notları teslim edilmektedir.

Kadim Nefes Tekniklerini öğrenerek, yaşamınıza entegre etmek için, Yükselen Çağ tarafından düzenlenen "Kadim Nefes Teknikleri Okulu" seminerlerimize hayatınız boyunca bir defa katılmanız yeterlidir.

Yukselen Cag Nefes Seminerleri
Yukselen Cag Nefes Seminerleri