Yükselen Çağ Kurumsal Eğitim Paketleri
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

Bütünsel Sağlık konusunda Dünya'daki Lider Eğitim Kurumlarından Chopra Center University tarafından kurgulanmış eğitim ve seminer programlarımız, çalışanlarınızın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen, oldukça etkili çözümler sunmaktadır.

Bütünsel Sağlığın önemini vurgulayan ve etkisini günlük hayata nasıl aktarabileceğinizi öğreten eğitim programlarımız, Fiziksel, Zihinsel ve Ruhsal Bedenlerimizde Denge kurarak, ideal işyeri ortamının oluşmasına katkı sağlar.

Çalışanlarınızın sevmediği bir şirketi müşterilerinizin sevmesini beklemeyin!

Entellektüel Öğrenme ile Uygulamalı Deneyimin Dengeli bir şekilde paylaştırıldığı, geniş bir yelpazeden oluşan eğitim programlarımızın çalışanlarınıza kazandıracağı "Dingin Zihin & Zinde Beden" birlikteliği sonucunda, Şirket Kültürünüzde, uzun vadeli mutluluk ve verimlilik misyonunuz değer kazanır.

STRES "OUT" - HUZUR "IN"
Stres Yönetimi

STRES OUT HUZUR IN

Modern hayatla beraber doğadan uzaklaştıkça, stres kat sayımız da aynı oranda artıyor. Peki tek çözüm şehri terkedip, bir sahil kasabasına yerleşmek mi? Kesinlikle hayır.

Küresel firmalar olan Google, AOL, PriceWaterhouseCoopers, HP, P&G, Philips, Apple, Shell, Deutsche Bank vb. şirketlerin üst yönetimleri başta olmak üzere, tüm çalışanları için tercih ettiği dünyanın en etkili Stres Yönetimi Tekniklerini ayağınıza getiriyoruz.

Çalışanlarınızın gündelik rutinlerine basitlikle ekleyebilecekleri ya da ihtiyaç halinde her zaman ve her yerde rahatlıkla uygulayabilecekleri bu teknikler aracılığı ile;

  • Ofiste zindelik ve esenlik halinin yükselmesi
  • Genel verimlililik artışı
  • Çalışanlarda işten tatmin olma oranının ve
  • Konsantrasyonun artması sayesinde iş hızı ve kapasitesinin yükselmesi

gibi başlıca faydalar sağlanmaktadır.

Stresi kontrol altına alarak dingin bir zihne ve iç huzuruna kavuşmak için Harvard, Yale, MIT gibi uluslararası bilim kurumlarınca en basit ve etkin yöntem olarak gösterilen farkındalık teknikleri olan Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri ile tanışın ve dengede bir yaşamın anahtarlarını yaşamınızın her anında elinizde tutarak, bu konforun keyfini çıkarın.

THE FUTURE OF TOTAL WELLBEING
Butunsel Saglik

BÜTÜNSEL SAĞLIĞIN GELECEĞİ

Uluslararası araştırma kuruluşu Gallup’un 150 ülkede, global ölçekte gerçekleştirdiği “Total Wellbeing” konu başlıklı çalışmasında, insan hayatındaki ana mutluluk kaynağı beş ana kriter ile bu çerçevede herkesin sahip olması gereken temel ihtiyaçlar belirlenmiştir.

Bu konuşma ve seminerde Gallup verilerine göre Bireylerin “İş - Yaşam Dengesi ile Bireylerin Bütünsel Sağlık, Zindelik ve Esenlik Hali” için Temel Gereklilikler aşağıdaki ana konu başlıkları altında incelenir;

  • Kariyer Açısından Temel Gereklilikler ( Career Wellbeing)
  • Sosyal Hayat Açısından Temel Gereklilikler ( Social Wellbeing)
  • Finansal Durum Açısından Temel Gereklilikler ( Financial Wellbeing)
  • Fiziksel Beden Açısından Temel Gereklilikler ( Physical Wellbeing)
  • Yaşanılan Çevre Açısından Temel Gereklilikler ( Community Wellbeing)

Kendimizi tamamen mutlu, sağlıklı ve esenlik içerisinde hissederek, yaşayabilmemiz için fiziksel bedenimiz, sosyal hayatımız, kariyer hayatımız, finansal durumumuz ve içinde yaşadığımız sosyal ve fiziksel çevrede bulunması gereken temel ihtiyaçlarımız bu beş ana alanda yarattığımız dengeyle orantılıdır.

NEFES TEKNİKLERİNİ ÖĞRENİN
Stres Yönetimi

GÜNDELİK HAYAT İÇİN NEFES TEKNİKLERİ

Gergin bir toplantı arasında, hummalı bir koşturma günü içerisinde uygulayacağınız Nefes Teknikleri ile hayatınızın akışını ciddi olarak kolaylaştırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Kadim Nefes Teknikleri insanoğlunun binlerce yıldır fiziksel, zihinsel ve ruhsal bedenlerinde dengeyi sağlamak ve korumak için kullandığı çok etkili egzersizlerdir.

Bu teknikler ile bedenimizi ve zihnimizi sakinleştirecek, dengeleyecek, arındıracak ve canlandıracak şekilde çalışmasını denetleyebiliriz. Bunlarda ustalaşmak oldukça kolaydır ve etkisi uyguladığımız anda hissedilebilinir.

Düzenli olarak çalışılan kontrollü nefes teknikleri ile idrak halimiz genişlerken, fiziksel ve zihinsel detoks, stres yönetimi, odaklanma yeteneğini güçlendirme, sindirim sistemini uyararak düzenli çalışmasını sağlama, depresyon ve anksiyeteye karşı panzehir oluşturma, cesaret ve özgüveni artırma, vücudu sıcak basmasına karşı serinletme, astımı şifalandırma gibi bir çok muhtelif yarar sağlanabilmektedir.

Dünyanın en etkin stres yönetimi metodları arasında sayılan Kadim Nefes Tekniklerini çalışanlarınıza kapalı ya da açık mekanlarda eğlenceli bir şekilde sunuyoruz.

YARATICI LİDERLİK
Stres Yönetimi

YARATICI LİDERLİK

Büyük Liderler, yaşam tarzları, vizyonları, yaratıcılıkları ve organizasyon becerileri ile yönettikleri ekiplerine, birlikte hareket etme yetisi kazandırarak, karşılarına çıkan zorlukları fırsata çevirirler.

İçinizdeki Sessiz Lider ile iletişime geçmeyi öğrenin ve ekibinizin başarı grafiğini yükseltin.

Chopra Center Sertifikalı eğitimlerinde verildiği "Yaratıcı Liderlik" paketi liderlerin stres yönetimi teknikleri dahil, içlerindeki ilham ve güç kaynağını da ortaya çıkaracakları modülleri içerir.

Liderlik, Güç Kullanmak değil, Başkalarını Güçlü Kılmaktır!

LUNCH & LEARN PROGRAMLARI
Stres Yönetimi

LUNCH & LEARN PROGRAMLARI

Yaşam kalitenizi gündelik hayatınıza ekleyeceğiniz çok basit ek rutinler ile uzun vadede ciddi olarak yükseltebileceğinizi biliyor musunuz?

Gündelik hayatınızda yapacağınız bilinçli seçimler ile, genel sağlık ve zindelik halinizi yükseltmenin ne kadar kolay olduğunu bu pakette keşfedeceksiniz.

Öğle yemeği molalarınızda sağlıklı bir sandviç veya salata atıştırırken, ya da kupa bardağınızda sıcak çorbanızı yudumlarken, iş ve özel hayatınızda denge yaratan, iş yerinizde verimliliğinizi ve yaratıcılığınızı ateşleyen formüller ile tanışın.

KAHVE MOLASINDA DETOKS
Stres Yönetimi

KAHVE MOLASINDA DETOKS

Detoks, beden, zihin ve ruh sağlığı için önerilen bir arınma sürecidir.

Detoksa başlamak için illa şehirden uzak merkezlere gitmenize gerek yok. Detoks, sadece bir diyet şeklinde uygulanacak, kısıtlayıcı ve ağır bir disiplin gerektiren salt bir beslenme biçimi değildir. Detoks hem fiziksel, hem zihinsel, hem de ruhsal bedenlerimizde eş zamanlı olarak uygulandığı takdirde sürdürülebilir bir sağlık ve mutluluk hali oluşabilir.

Gün içerisinde, çalışırken, iş yerinizde uygulayabileceğiniz, 15 dakikalık farklı bedenlerinizi uyaracak detoks modelleriyle, tüm bedenlerinizdeki toksinlerden arının.