ATOM DAMALI | Ayurveda Uzmanı
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

atom damalı ayurveda uzmanıSivas doğumlu olup, eğitimini TED Ankara Koleji, ODTÜ Makina Mühendisliği ve University of California da yapmış olup, mühendislikte doktora yaptıktan sonra ilk görevi ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünde öğretim üyeliği olmuştur. Daha sonra kurduğu bir çok şirkette yöneticilik görevinden sonra, Bedrettin Dalan’ın belediye başkanlığı döneminde, o dönem İstanbul’un en önemli sorunları olan susuzluğun büyük ölçekte giderildiği ve Haliç’in temizlenmesi dahil, kanalizasyon altyapısının yapıldığı, İSKİ Genel Müdürlüğü görevini yerine getirmiştir.

İş hayatının yanında birçok okul, vakıf ve dernekte yöneticilik görevini yerine getirmiştir.

Başta Osmanlı sikkeleri olmak üzere birçok konuda koleksiyonlar üzerinde araştırmalar ve yayınlar yapmıştır. Yoğun ve stresli iş hayatını dengeleyebilmek ve bunların uzun yıllar birikimle yarattığı sağlık sorunları ile baş edebilmek için yogaya başlamıştır.  

Benimsediği Doğu felsefesi ve yogik beslenme ve yaşam tarzının yarattığı olumlu gelişmeler üzerine bu alanda derinleşme ihtiyacı duydu. Anatomi ve Fizyoloji, Aromaterapi, Gençleşme konuları ile ilgili kısa süreli kişisel gelişim eğitimlerine katıldı. Temel anlayışı yaşamda denge üzerine kurulmuş olan Optimum Denge Modeli eğitimlerine katıldı ve ODM Vakfı’nın kurulmasında görev aldı.

Yaşadığı bir sağlık sorununun modern tıp yöntemleriyle yıllarca çözülememesinden sonra, ayurvedik bir yöntemle Hindistan’da tedavi edilmesi üzerine Ayurveda eğitimi almaya karar verdi. Amerika’da Deepak Chopra Merkezi’nde Ayurveda eğitmenlik sertifikası aldı.

Halen kurduğu AD Ayurvedik Yaşam Danışmanlığı kurumu kapsamında bireysel Ayurveda eğitmenliği yapmaktadır. Ayurvedik beslenmenin anlatıldığı “6 Lezzet Diyeti” ve Ayurveda kavramının incelendiği “Ayurveda, 100 soru 100 cevap” isimli iki kitabı vardır.