Wellbeing - Bütünsel Sağlık
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
wellbeing
Beden, Zihin, Ruh Dengesini ve Bütünlüğünü Sağlayın, Daha İyi, Daha Mutlu, Daha Sağlıklı Yaşayın!

Bütünsel Sağlık insanoğlunun sahip olduğu üç ana beden olan; Fiziksel, Zihinsel ve Ruhsal bedenlerinde denge ve harmoni içinde olması demektir.
Sadece fiziksel bedenimize özen gösterip, sağlıklı bir beslenme biçimi ve ideal bir rutinde fiizksel aktivitede bulunmak tüm bedenlerimizde denge yaratmak için yeterli değildir. Muhakkak ki madde ve enerjiden oluşan Fiziksel Beden sağlığımızı dengeleyici bir yaşam tarzı zaruridir. Fakat fiziksel beden son derece sağlıklıyken eşzamanlı olarak zihinsel kargaşa, psikolojik çöküntüler ya da ruhsal problemler baş gösterebilir. İşte o zaman Ayurveda’ya göre tüm bedenlerimizde bir uyum ve dengeden söz etmek mümkün değildir.
Ayurvedik Yaşam Bilimi’ni klasik okul tıbbından ayrılan en önemli noktası, insanın sadece fiziksel beden sağlığı üzerinde durmayıp, duygusal, zihinsel ve ruhsal boyutlarının da, sağlığın temeltaşları olduğunu göz önünde bulundurmasıdır. Çünkü tüm bedenlerimiz sürekli bir bilgi ve enerji alışverişi içerisindedir. Fiziksel sağlığımız için olumlu bir seçim yapıp uyguladığımızda, bundan diğer bedenlerimizde anında etkilenir.
Bütünsel Sağlık Uzmanları, dengeyi sağlamak için klasik okul tıbbı yöntemleri olan ilaçlar yerine, genel yaşam tarzı değişikliklerini ön planda tutarlar. Bütünsel Sağlık ve Wellbeing Danışmanları’nın amacı mevcut bir hastalığı tedavi etmek değil, insanların kendi kendilerini iyileştirme yeteneklerini uyandıran, hastalıkların oluşmasını önleyen çözüm önerileri, günlük ve sezonsal rutinler sunmaktır.Wellbeing Danışmanları, kişilerin sağlıklarını kaybetmeden önce sağlığı korumanın önemini kavratmayı ve bu yolda neler yapılması gerektiği konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçlar.
İnsanoğlu kendi kendini şifalandırma yetenekleri ile donatılmıştır. Wellbeing Danışmanı farkındalığı ve bilinci yükselten teknikler neticesinde kişilerin yaşamları boyunca bilinçli seçimler yapmasını sağlayan uygulama ve önerilerde bulunur.

Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi, Ülkemizde, bu misyon ile kurulmuş, Bütünsel Sağlık konusunda seminerler ve etkinlikler organize eden ilk ve tek Wellbeing Merkezidir.

Wellbeing - Bütünsel Sağlık konusunda dünyadaki lider eğitim kurumlarından olan Chopra Center Üniversitesi tarafından kurgulanmış olan programlarımız katılımcılara yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen oldukça etkili çözümler sunmaktadır.
Bütünsel Sağlığa hizmet eden programlarımız fiziksel, zihinsel ve ruhsal bedenlerimizde denge kurarak, ideal yaşam şartlarının oluşmasına katkı sağlar.
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi
Ebru Şinik ile Bütünsel Sağlık
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi
Wellbeing - Bütünsel Sağlık

Wellbeing - Bütünsel Sağlık Danışmanlık hizmetlerimiz, aşağıdaki temel başlıkları kapsamaktadır;

 • Kadim Nefes Teknikleri ile Stres Yönetimi
 • Kadim Nefes Teknikleri ile İdeal Kilo
 • Kronik Hastalıkları Şifalandıran Nefes Teknikleri
 • Strese Karşı Panzehir: Meditasyon
 • Bilinçli Seçimlerin Yaşamımızdaki Önemi
 • Sindirim Sistemi Sorunlarını Giderme
 • Well-Aging (İyi Yaş Alma) Önerileri
 • Ayurvedik Bünye Tipleri ve Belirgin Özellikleri
 • Ayurvedik Bünye Tipinize Göre Beslenme Önerileri
 • Dengede Bir Yaşam İçin Beslenme
 • Gıda Seçimlerinde Dikkat Edilecekler
 • Duyularımızla Şifa Metotları
 • Duygusal Detoks Yaparak Hafifleme, Özgürleşme
 • Doğaya Uyum Sağlayarak Yaşam Kalitesini Yükseltme